Parfumforumu.com Forum Kuralları

#1
Forum alanımıza üye olan her birey, aşağıdaki bütün şartları otomatik olarak okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Forum içerisinde yazılan her mesaj yazım kurallarına ve noktalama işaretlerine uygun, düzgün ve anlaşılır bir dille yazılmalıdır.

Gereksiz kısaltmalar ve harf değişikliklerinden kaçınılmalıdır.

Çoklu şekilde karakter içermeden sadece smiley’den oluşan mesaj atmak teknik indeksleme hatası sebebi ile yasaktır.

Forumda, büyük harfle yazı yazmak kesinlikle yasaktır.

Forumda konu dışı sohbet bölümü haricinde sadece renkli karakterle yazı yazmak forum düzenini ve ciddiyetini bozduğu için yasaktır. Gereken mesajlarda belirli ölçülerde kelime bazında kullanılabilir. Dikkat çekmek istediğiniz kelime için renk yerine italic veya alt çizgi kullanınız.

Parfumforumu.com üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Üye olan herkes, kullanıcı adı ve şifresini korumakla yükümlüdür. Oluşabilecek kusurlu davranışlardan Parfumforumu.com sorumlu değildir. Kullanıcılarımızın yazdıkları mesajların içeriği sebebi ile zor durumda kalmaması adına duplicate kullanıcı girişi ( Aynı anda farklı lokasyon ve IP adreslerinden tek kullanıcı adı ile ) diğer tüm forumlardaki gibi kesinlikle yasaktır ve sistemimiz otomatik olarak uyarı verir.

Parfumforumu.com'a üye olurken seçtiğiniz şifre sadece sizin tarafınızdan bilinmektedir. Şifrenizin seçimi ve korunması size aittir. Parfumforumu.com şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.

Forum yönetimi, üyenin üyelik başvurusuna yazdığı her bilgiyi doğru olarak kabul eder. Bu bilgilerin yanlış olmasından dolayı meydana gelebilecek herhangi bir teknik ve/veya kanuni arazdan sorumlu değildir.

Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Bilinmesi gereken bir husus da, gönderilecek mesajların veya forum alanlarında belirtilecek fikirlerin hiçbiri, olumlu veya olumsuz, forum yönetimini ve parfumtforumu.com sitesini bağlamaz ve forum yönetimi herhangi bir kanun yaptırımında üyenin savunuculuğunu üstlenmez, üyeler kendi sorumlulukları ile baş başadır. Forum yönetimi hiçbir şekilde bu tür durumlarda üyeye destek olacağı vaadinde de bulunmaz.

T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez. (Hack, crack, warez isteği içeren mesajlar; illegal link, içerik ve yazı yollanamaz.)

Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşıt, müstehcen, kaba, nefret dolu veya çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

Kullanıcı, bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen ya da telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlananlar da dahil olmak üzere; sahibinden ya da haklarını elinde tutandan önceden izin almaksızın, başkalarının haklarını çiğneyen ya da ters düşen, hiç bir bilgi, yazılım ya da başka malzeme postalayamaz ya da iletemez.

Din, dil, ırk propagandası yapan; siyasi mesajlar veren; pornografik materyaller içeren; yasadışı davranışlara teşvik eden ve özendiren dosyaların yayınlanması kesinlikle yasaktır.

Forumda site hakkında ve yönetim / yönetici tarafından uygulanan cezalar için hiçbir konu açılamaz. Öğrenilmek istenen bir konu var ise mail yolu ile yöneticiye bildirilerek cevaplanması istenebilir. Forum içerisine site ve yönetim / yönetici hakkında açılan tüm konular silinir, açan kişi uyarılır ve tekrarında forumdan ihraç edilir.

1 Haziran 2005'te yürürlüğe giren Türk Ceza Kanunu'nun, internet üzerinden haberleşmeye bir takım etkileri olmuştur. Kısaca forumlar üzerinden yapılan bazı haberleşmelere de ceza verileceği belirtilmiştir.

Madde 125, 1. Fıkra:

"Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakıştırmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilat ederek işlenmesi gerekir."

Madde 125, 4. Fıkra:

"Ceza, hakaretin alenen işlenmesi halinde, altıda biri; basın ve yayın yoluyla işlenmesi halinde, üçte biri oranında artırılır."
cron